Google Stadia fiyatı ve tüm özellikleri!

Google’ın konsol devrini kapatacak olan yeni servisi Stadia detaylandırıldı. Böylece Google Stadia fiyatı ve tüm özellikleri de ortaya çıkmış oldu. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Google’ın kısa süre önce tanıttığı yeni video oyun servisi Stadia detaylandırıldı. Yazılım ve teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Google, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği sunumda Google Stadia fiyatı ve özellikleri hakkındaki tüm detayları su yüzüne çıkarttı.

Konsol devri sona mı erecek?

Google’ın yeni oyun servisi Stadia, oyunları belli bir sunucu üzerinden streaming yaparak oynatabilen bir sistem. Bunu daha basit bir şekilde şöyle anlatabiliriz. Diyelim ki bir evinizde çok güçlü bir bilgisayar var. Nitekim izin verdiğiniz herkes de kendi ekranları üzerinden bu bilgisayarı kullanarak oyun oynayabiliyor.

İşte Google Stadia da tam olarak böyle çalışıyor. Google’ın sahip olduğu hayli güçlü oyun platformları, servise abone olanlar tarafından kullanılabiliyor. Burada ihtiyacınız olan tek şey ise bir kontrolcü ve bir ekran.

Genel kanı Google’ın bu sisteminin uzun vadede konsolları bitireceği yönünde. Çünkü konsollar için o kadar para ödemek yerine, hali hazırda evinizde bulunan internet bağlantılı bir ekran üzerinden aynı oyunları oynamak mümkün olacak.

Google Stadia nasıl bir hizmet sunacak

Şimdi gelelim Google Stadia’nın nasıl bir hizmet sunacağına. Malum, Google daha önce yaptığı sunumda bu servisin nasıl işleyeceğine pek değinmemişti. Genel hatlar üzerinde durulmuş ve Stadia’nın gücünden bahsedilmişti.

Şimdi ise Stadia’nın nasıl bir hizmet politikasına sahip olacağı açıklandı. Google yeni oyun servisini iki farklı versiyonda kullanıma sunacak.

Bu versiyonlardan biri Stadia Pro ismiyle gelecek ve aylık 9.99 dolarlık bir ücreti olacak. Ücretsiz olan versiyon ise Stadia Base ismiyle kullanıma sunulacak.

Peki ücretli ve ücretsiz versiyonlar arasında ne gibi farklı bulunacak?

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password