Astralis IEM Chicago 2018 Şampiyonu Oldu

Tüm espor topluluğunun merakla takip ettiği ve ülkemizde de finali DMAX’ten canlı yayımlanan IEM Chicago 2018 şampiyonu Danimarka temsilcisi Astralis oldu.

Muhteşem anlara sahne olan Astralis ve Team Liquid finalinde kazanan taraf Astralis oldu. Katıldığı her turnuvayı domine etmeyi başaran Danimarka temsilcisi, bir kez daha taraftarlarını mutlu etti. Turnuvada oynadığı maçlardan sadece bir tanesini kaybeden ekip, diğer maçların tamamını kazanmayı başardı. Astralis, bu şampiyonlukla beraber 100 bin dolar ödülü de kasasına koydu.

3-0 çok net skor

bo5 formatında oynanan serinin ilk haritası mirage oldu. Liquid’in CT tarafında başladığı haritada Kuzey Amerika temsilcisi güzel bir oyun ile ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. Taraftarının desteğini de arkasına alan ekip, T tarafına geçtiğinde 14 round’a kadar ulaştı ancak maçı bitirecek hamleyi bir türlü yapamadı ve Astralis karşılaşmayı 16-14 kazandı.

İlk maçı kazanmanın verdiği öz güven ile 2. maça başlayan Astralis, nuke haritasında avantajlı tarafta olmamasına rağmen ilk yarıyı T’de 9-6 önde kapattı. CT tarafına geçtiğinde ise rakibine sadece 1 round verdi ve maçı 16-7 kazandı. Her ne kadar ilk haritada ortak bir oyun sergileseler de, takımlar arasındaki fark 2. ve 3. maçlarda çok belirgin oldu. Astralis adeta zorlanmadan 3. haritayı da kazandı.

3. harita da Astralis’in oynamayı sevdiği haritalardan olan inferno oldu. Adeta ev sahibi ekibe b

ir şans bile vermeyen Danimarka temsilcisi, zorlanmadan maçı kazanmayı başardı. Team Liquid tüm denemelerine rağmen bir türlü istediği performansı ortaya koyamadı ve bu durumu Astralis çok iyi değerlendirdi. Son haritada rakibine sadece 4 round veren ekip, maçı 16-4 kazandı.

5 maçlık seride oynadığı 3 haritayı da kazanmayı başaran Astralis, efsane performansına devam ediyor. IEM Chicago 2018 finalini 3-0‘lık muhteşem bir performans ile kazanan ekip, şampiyonluklarına bir yenisi ekledi.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password