Battlefield 1 için beklenen güncelleme yayınlandı!

Dice uzun süredir planladığı devasa Battlefield 1 güncellemesini sonunda yayınlandı. Yayınlanan güncelleme ile oyunda köklü değişikliklere gidildi.

Electronic Arts ve Dice işbirliğiyle geliştirilen Battlefield 1 geçtiğimiz sene raflardaki yerini almıştı. 1. Dünya Savaşı’nı konu edinen yapımda, Çanakkale’den Balkanlara, Avrupa’dan Arabistan’a kadar pek çok cephede savaşma şansına erişmiştik. Oyunun yapımcısı konumunda bulunan Dice, oyun severlerin şikayetleri doğrultusunda oluşturduğu devasa güncellemeyi sonunda yayınladı.

Battlefield 1 için Yaz güncellemesi yayınlandı

Öncelikli olarak şunu belirtelim. Yayınlanan güncelleme genel anlamda hatalar ve oyundaki bazı tutarsızlıkları ortadan kaldırmak için planlanmış. Fakat bu güncellemenin Xbox One Xsahipleri için ayrı bir önemi daha var.

Battlefield 1 için gelen güncelleme ile Xbox One X sahipleri artık oyunu 4K çözünürlükte HDR kalitesinde oynayabilecekler.

Bunun haricinde oyunun genelinde karşılaşılan hatalar düzeltilmeye çalışılmış. Yükleme ekranlarındaki bekleme süresi önemli ölçüde azaltılmış. Ansızın haritadan kopma hataları düzeltilmiş.

Hata düzeltmelerinin yanı sıra bazı cephelerde karşılaşılan tutarsızlıklar da giderilmiş durumda. Örneğin Lupkow Geçidi, Zeebrugge ve Prise de Tahure’de

Şok Operasyonlar yeniden dengelenmiş. Vasıtaların yerleştirdiği tanksavar mayınlarının vasıtaları zor tespit etmesine neden olan sorun çözülmüş. Oyuncuların havan ve uçaksavar gibi büyük mermili silahları kullanırken takım arkadaşlarına zarar vermesine neden olan sorunlar düzeltilmiş.

Kısaca özetlemek gerekirse, gelen yeni güncelleme ile oyundaki pek çok soruna kökten çözüm getirilmiş diyebiliriz. Bu güncelleme biraz geç oldu fakat hiç olmamasından daha iyidir.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password