Bulut oyun servisi Nvidia GeForce Now Türkiye’de kullanıma sunuldu!

Bulut oyun servisi Nvidia GeForce Now Türkiye’de kullanıma sunuldu. Ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunan bu servisi nasıl kullanacağınız haberimizde.

Oyun dünyası açık açık bulut tabanlı sistemlere kaymaya başladı. Google Stadia ve Xbox xCloud servisleri emekleme aşamasında olmasına rağmen oldukça büyük ilgi görüyor. Gecikme sürelerini minimuma indirmeye çalışan Google ve Microsoft’a bir rakip bugün Nvidia cephesinden geldi.

Nvidia, Android için GeForce Now uygulamasını Beta olarak yayınladı. GeForce Now sayesinde oyuncular dilerse aylık 5 dolar ödeyerek tüm kütüphaneye hızlı bir şekilde erişebilecek, isterlese de ücretsiz olarak seçili oyunları oynayabilecek.

Nvidia, bu servisinde 30 Mbps internet ile 1080P çözünürlükte 60 FPS oyun akışı sağlayabildiğini belirtiyor. Ancak Nvidia’nın daha iyi oyun deneyimi için 50 Mbps internet hızını tavsiye ettiğini belirtelim.

Nvidia’nın bulut tabanlı oyun servisinde Fortnite, PUBG, Rainbow Six Siege, Grand Theft Auto V, Shadow of the Tomb Raider ve Red Dead Redemption 2 gibi yapımlar yer alıyor. Ancak bu yapımları oynayabilmek için oyunların Steam hesabınızda olması gerektiğini belirtelim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password