Cloud9’da transfer sesleri, NBK mi apEX mi?

Kuzey Amerika devi Cloud9, yakın zamanda kadroya katılan Pujan “FNS” Mehta ile ECS Season 5 finallerinin ardından yollarını ayırmayı planlıyor.

Dbltap.com’un haberine göre, takıma ve oyunculara yakın kaynaklardan alınan bilgiler doğrultusunda, FNS’in yerine transfer edilmesi planlan iki seçenek bulunuyor. Bu seçenekler G2’dan ayrılması gündemde olan NBK ve apEX’ten başkası değil.

Geçtiğimiz ay Jake “Stewie2k” Yip’in SK Gaming’e transfer olmasının ardından Cloud9, Kanadalı oyuncu FNS’i kadrosuna katmıştı. Bu transfer ile taraftarların ağır eleştirilerine maruz kalan Cloud9 tarafında ilk açıklama ise takım CEO’su Jack Etienne’den gelmişti. Ucuz olduğu için transfer edildiği iddia edilen FNS için $200,000 gibi astronomik bir transfer ücreti ödendiğini açıklayan isim, Twitter üzerinden bu konuda bazı taraftarlar ile tartışma içine girmişti.

FNS’in oyun içi liderliğinde DreamHack Masters Marseille’de çeyrek finale kadar yükselmeyi başaran Cloud9, Gambit’e 2-0 kaybederek Fransa’daki turnuvaya veda etmişti. IEM Sydney’de ise işler Cloud9 adına hiç iyi gitmemiş, Kuzey Amerika temsilcisi gruplardan çıkmayı başaramamıştı.

Diğer tarafta ise G2 tarafındaki belirsizliğin de devam etmesi ve NBK ile apEX’in takımdan ayrılması gündemde iken, shox’un projesinin G2 adı altında mücadele etmesi bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda takımdan ayrılan Richard “shox” Papillion, arkadaşları Kevin “Ex6TenZ” Droolans ve Edouard “SmithZz” Dubourdeaux’u da yanına alarak takıma geri dönmek istiyor. Dan “apEX” Madesclaire ve Nathan “NBK-” Schmitt’in de takımdan ayrılması şartını öne süren shox’un teklifinin G2 tarafından kabul edilmesi ve bu iki oyuncunun takımdan ayrılması bekleniyor.

NBK ve apEX ikilisinden birini ise kadrosuna katmak isteyen Cloud9, FNS ile yollarını ayırabilir. Taraflardan herhangi bir açıklama gelmemiş olmasına rağmen, bazı kaynaklara transfer gerçekleşmek üzere.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password