Counter-Strike, 20. yaşını kutluyor

Counter-Strike modları denince aslında bu projenin de ilk önce bir mod olarak ortaya çıktığı hatırlanıyor. Bu bağlamda Counter-Strike, 1999 yılında Half-Life’ın bir modu olarak oyunculara sunulmuştu. Çoğu FPS severe göre efsane olarak adlandırılan Valve’ın çocuğu, bugün, Counter-Strike: Global Offensive adı altında binlerce oyuncunun favori oyunu arasında yer alıyor. 2000 senesinde 1.0 versiyonu ile ciddi bir çıkış yakalayan FPS yapımı, yirminci yaşını “klasik” bir harita ile kutluyor. Counter Strike çıkış tarihi üzerinden tam 20 yıl geçti.

Counter-Strike çıkış tarihi 20 yılı geride bıraktı

Yıllarca Half-Life 2 oyununu bekleyen büyük bir kitlenin aksine Counter-Strike, kendini sürekli olarak modlarla geliştirdi ve oynanışını genişletti. Yeni silahlar, yeni kaplamalar, yeni haritalar, yeni oyun modları ve gelişen grafikler sayesinde kendini diri tutmayı başaran taktiksel yapım, doğum gününü kimilerince en çok sevilen o haritayla kutluyor.

Hatırlanacağı üzere, 2017’de yenilenmiş bir Dust 2 piyasaya sürülmüştü. Oldukça ilgi gören bu versiyon, günümüzde binlerce kişi tarafından oynanmaya devam ediliyor. Ayrıca, turnuva maçlarının da favori haritalarından biri olan bu savaş alanının bir retro versiyonu, şu an, için CS:GO içerisinde yer alıyor.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password