Doom Eternal ile ilgili detaylar ortaya çıktı!

E3 2019 fuarında birçok yapımcı yeni oyunlarını gün yüzüne çıkardı. Bethesda’nın göz bebeği oyun serisi olan Doom’un yeni oyunu Doom Eternal için de beklenen haber geldi.

Hugo Martin (Yaratıcı Yönetmen) ve Marty Stratton (Baş Yapımcı), yeni bir hikaye fragmanı ve Battlemode adlı yeni bir çok oyunculu modun duyurusunun yanı sıra oyunun çıkış tarihini açıkladılar.

Bethesda, en çok beklenen oyunlardan birisi olan Doom Eternal için bu yıl yeşil ışık yaktı. ID Software’ın yeni Doom oyununun bizlerle buluşacağı resmi tarih 22 Kasım 2019 olarak açıklandı.

Tek ve çok oyunculu modlarla ilgili detaylar da açıklandı

Tek oyunculu hikaye modundan bahseden Bethesda, eski oyunlarda olduğu gibi binlerce değilse bile yüzlerce canavarla başa çıkmanız gerektiğini aktardı ve kaynak yönetiminin her şeyden daha önemli olacağının altını çizdi.

Oyunda, yanan düşmanları omzunuzdaki ekipman fırlatıcısı ile vurduğunuzda ekstra zırha sahip olacaksınız. Bunun yanı sıra düşmanları ‘Glory Kill’ ile öldürdüğünüz zaman da canınız tazelenecek.

Tek oyunculu hikaye modunun yanı sıra DOOM Eternal Battlemode isimli çok oyunculu modundan da bahseden yapımcı, iki şeytana karşı bir adet tam donanımlı ‘

g>Slayer’ın olacağından bahsetti.

Beş maçta en fazla galip gelen kişi oyunu kazanacak. Şeytan karakteri oynayan oyuncular aynı zamanda yapay zeka destekli oyun dışı karakterleri de arena içerisine dahil edebilecek.

Oyunun çok oyunculu videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password