Google Asistan Türkiye’de kullanıma başlıyor.

Google I/O 2018 etkinliği ile yenilenen özellikleri duyurulan Google Asistan’ın Türkiye’de de kullanıma sunulacağını sizlerle paylaşmıştık! Aradan geçen bu kısa zarfında ise Google Asistan Beta ortaya çıktı!

google asistan beta 1

Kısıtlı adetle kullanıma açılacak olan Google Asistan Beta süreci konusundan, Google’ın üst düzey bilgi gizliliği tutumu dikkat çekici. Gönderilen davetiyelerde, çıkış tarihi gibi bilgilerin paylaşılmaması konusunda önemli derece uyarılar mevcut.

 

Google asistan beta

Katılım davetiyelerinde belirtilen bilgiye göre, 1-2 haftalık süreç içinde, Google Asistan Beta programı kullanıma sunulacak. Bilgi ve kayıt formunda, kullanılan Android ve iOS sürümleri, sahip olunan telefon modelleri gibi detaylar isteniyor.

Google Asistan Türkçe dil desteği ile gelecek

Uzun süredir Siri, Alexa ve Cortana gibi rakiplere karşı sıkı bir rekabet içinde olan Google Asistan, veri tabanının genişliği sayesinde Android ekosisteminin vazgeçilmezi haline geldi. Android cihazların yaygın olduğu bölgelerde lokalizasyon çalışmaları yürüten Google, bu servisi tamamen Türkçe olarak bizlere sunacak.

Hava durumu, navigasyon, yemek yiyebileceğiniz yerler, çağrı yapabilme, konuşarak SMS yollayabilme, spor müsabakalarının detaylı sonuçları, çeviri hizmeti ve daha aklınıza bile gelmeyecek tonla şey Google bünyesinde bulunuyor.

Tüm bunlara ek olarak Google Asistan bugün itibariyle çok daha akıllı bir hale geldi. Asistana kazandırılan yeni özelliklere baktığımızda ilk olarak 6 farklı yeni sesin eklendiğini görüyoruz.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password