Şampiyon Natus Vincere!

ESL One Cologne 2018 finalinde Natus Vincere, finalde karşılaştığı ev sahibi BIG Clan’ı 3-1 mağlup ederek turnuvanın şampiyonu oldu.

2018’de şeytanın bacağını kırmayı başaran Natus Vincere, ilk olarak 6 Haziran’da ev sahibi olduğu StarSeries i-League Season 5’te şampiyon olmuştu. Ardından ise CS:GO Asia Championships için Şanghay’a doğru yola koyulan Na’Vi, Çin’den de evine kupa ile dönmeyi başarmıştı.

Son olarak ESL One Cologne’de ise BIG Clan’ı kendi taraftarının önünde mağlup etmeyi başaran Natus Vincere, böylelikle yaklaşık 1 aylık bir süreç içerisinde 3 adet kupayı evine götürmüş oldu.

Köln’deki büyük finalde ise BO5 üzerinden oynanan karşılaşma, Overpass ile başladı. İlk yarısı 8-7 gibi dengeli bir skorla sonuçlanan haritayı kazanan taraf 16-10 ile Natus Vincere oldu ve durum 1-0’a geldi.

İkinci harita ise Almanların favori haritası Dust2 oldu. Johannes ‘nex‘ Maget’in 31-19’luk skoru ile BIG’i taşıdığı harita 16-11’lik skor ile sona ererken, durum 1-1’e geldi.

Üçüncü harita Train’de ise uyuyan dev Aleksandr “s1mple” Kostyliev uykusundan uyandı. Na’Vi’nin süperstarı 29-16’lık istatistiği ile BIG’in kâbusu olurken, harita puanı ise 16-10’luk skor ile Natus Vincere lehine sona erdi ve durum 2-1’e gelmiş oldu.

Son harita Inferno’da ise Denis “electronic” Sharipov adeta fişi çekti. İlk yarısı 8-7 BIG lehine sona eren haritanın ikinci yarısında ise kupa için adeta Alman savunmasına saldıran bir Natus Vincere vardı. İkinci yarıda T tarafında 8 raunt kazanıp yalnızca 1 raunt kaybeden Danylo “Zeus” Teslenko’nun ekibi, 16-8’lik skor ile durumu 3-1’e getirerek şampiyon oldu ve $125.000 ödülü hanesine yazdırdı.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password