Şampiyon Space Soldiers!

Temsilcimiz Space Soldiers, DreamHack Open Austin’de şampiyon oldu. Finalde rakibi Rogue’yi 2-1’lik skorla geçen ekibimiz, kupanın yanı sıra $50.000’lık ödülün de sahibi oldu.

Karşılaşma, Space Soldiers’ın seçimi olan Mirage haritasında başladı. Tabanca raundunda Ahmet “paz” Karahoca’nın aldığı 3 kill sonucu ilk raundu kazanan ekibimiz, ardından gelen anti-eco raundların da kazanılması ile kontrolü ele aldı ve skoru 5-0’a getirdi.

Space Soldiers savunmasını aşamayan Kuzey Amerika ekibi, durumun 8-1’e gelmesine engel olamadı. İlk yarıda sona doğru gelinirken Rogue, birkaç raundu daha hanesine yazdırmayı başardı ve ilk yarı, 11-4 Space Soldiers lehine sona erdi. İkinci yarıya ise tabanca raundunu kaybederek başlayan Space Soldiers, eco raundu ve ardından gelen silah raundunu kaybetti. Skor 11-8’e geldikten sonra ise harita kontrolünü ele alan temsilcimiz, üst üste kazanılan 5 raund sonucu durumu 16-8’e getirdi ve ilk harita puanını hanesine yazdırdı. Mirage’de öne çıkan isim ise, 25-9’luk muhteşem istatistiğiyle Buğra “Calyx” Arkın oldu.

Sıradaki harita ise Rogue’nin seçimi olan Overpass oldu. Ekibimizin CT tarafında tabanca raundunu kaybederek başladığı haritada, devamında savunmada görülen zaafiyetleri ile birlikte skor, 6-0 Rogue lehine gelmiş oldu. Kaptanımız Engin “MAJ3R” Küpeli’nin sahneye çıkması ile birlikte maça tutunan Space Soldiers skoru 6-1’e getirdi. Devamında ise maça tutunmaya çalışan ekibimiz, 11-4’lük skor ile ilk yarıyı geride kapattı.

İkinci tabanca raundunu da kazanan Kuzey Amerika temsilcisi, harita puanını almayı kafasına koymuştu bile. CT tarafında gösterdiği üstün performans ile ilk yarının izlerini devam ettiren Rogue, skoru 16-5’e getirerek durumu 1-1’e getirdi ve şampiyonu belirleyecek olan sıradaki haritaya, Inferno’ya geçildi.

Kazananın kupaya uzanacağı son haritada ise adeta Space Soldiers’ın gövde gösterisi vardı. T tarafında tabanca raundunu kazanarak başladığı seri ile durumu 4-0’a getiren temsilcimiz,  ilk yarıda yalnızca 2 raund kaybetti. Bu göz dolduran T oyunlarının ardından Space Soldiers, ilk yarıyı 13-2 gibi farklı bir skorla önde kapattı.

Kupaya bir adım uzaklıkta olan temsilcimiz, ikinci tabanca raundunda Calyx’in aldığı 4 kill ile durumu 14-2’ye getirdi. Adeta panikleyen Rogue, çaresiz bir şekilde savunmamızı aşmaya çalıştı fakat başarısız oldu. İkinci yarıda rakibine şans tanımayan Space Soldiers, durumu 16-2’ye getirdi ve DreamHack Open Austin’de şampiyon oldu.

Temsilcimiz 2018’deki ilk LAN turnuvasını kazanırken, turnuvanın en değerli oyuncusu (MVP) ise turnuva boyunca muazzam bir performans sergileyen Buğra “Calyx” Arkın oldu. Bizleri gururlandırdığınız için teşekkürler ve tebrikler Space Soldiers!

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password