The Witcher 3 Wild Hunt oynanma rekoru kırıyor!

Geçtiğimiz günlerde Netflix’te izleyiciyle buluşan The Witcher dizisi The Witcher 3 Wild Hunt oyununun oynanış grafiğini de arttırdı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Netflix’in uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü The Witcher dizisi 20 Aralık’ta izleyiciyle buluşmuştu. İlk sezonu 8 bölümden oluşan dizi kısa süre içerisinde Netflix’in en çok izlenen dizilerinden biri oldu. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada geniş bir izleyici kitlesine ulaşan The Witcher, serinin son oyununa olan ilgiyi de arttırdı.

Dizinin gösterime girmesinden sonra anlık olarak The Witcher 3 Wild Hunt oynayanların sayısı Steam üzerinde 100.000’i geçti. Öyle ki oyun ilk çıktığında bile bu kadar kişi tarafından eş zamanlı olarak oynanmamıştı.

Valve tarafından yayınlanan verilere göre geçtiğimiz gün 101.930 kişi aynı anda The Witcher 3 oynadı. Ayrıca The Witcher 2 oynayanların sayısı 6.848, ilk oyunu oynayanların sayısı ise 12.627’yi buldu.

Açık konuşmak gerekirse çıkışının üzerinden 5 yıl geçmiş bir oyunun hala bu kadar sevilerek oynanması bir tesadüf değil.

Netflix’in hazırladığı dizinin tam tatil döneminde gösterime girmesi ve bu dönemde The Witcher 3’ün de Steam’da indirimde olması oyuna olan ilgiyi arttırdı. Yine de buradaki temel etken dizinin son derece başarılı olması diyebiliriz. Öyle ki dizinin etkisinde kalan pek çok oyun sever soluğu The Witcher 3’te almış gibi görünüyor.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password