Ucuz HomePod geliyor!

Apple, akıllı hoparlörü HomePod ile aradığını bulamadı. Bu başarısızlık sonucunda görünen o ki şirket şimdi de ucuz HomePod modeli ile şansını denemek niyetinde.Öte yandan, ürün bu defa farklı bir marka ile karşımıza çıkabilir.

Ucuz HomePod, Beats markasını mı taşıyacak?

Apple’ın Tayvan tedarik zinciri içerisindeki ismi açıklanmayan bir kaynaktan alındığı belirtilen bilgiye göre, şirket ucuz HomePod çalışmalarına çoktan başladı. Ürünün bu defa Apple değil, şirketin çatısı altındaki Beats markasını taşıyabileceği de söylentiler arasında. Ürün, Beats HomePod mu yoksa farklı bir isimle mi gelecek tabii ki şu an için bilinmiyor.

Çıkışında 349 dolar fiyat etiketi taşıyan ve birçok ülkede piyasaya bile başlanmayan ürünün 2018 yılının ilk çeyreğinde 600 bin adet sattığını not olarak düşelim. Alexa ve Google Asistan tabanlı diğer takip akıllı hoparlörler ise 49 dolar civarlarına düşen fiyat etiketiyle neredeyse peynir ekmek gibi satıyor. Bu anlamda Apple rekabette pek de iyi bir tablo çizemedi diyebiliriz.

Ucuz Apple HomePod

Mart ayından beri uygun fiyatlı HomePod versiyonu hakkında iddiaların sürdüğünü de unutmamak gerek. Ürünün tedarikçisinin MediaTek olacağı ve fiyat aralığının da orijinal modele göre 150-199 dolar daha az olacağı da söylentiler arasında.

Bazı iddialar ise bu seferki akıllı hoparlörün sadece Beats markası taşıyan ve AirPlay 2 destekleyen bir hoparlör de olabileceği yönünde. Yani Tayvanlı kaynağın ucuz HomePod ile Beats hoparlörü karıştırıyor olabileceği de düşünülüyor.

Apple ikinci nesil AirPlay teknolojisini 2017 yılında duyurmuştu. Bu teknolojinin desteklendiği Beats markalı yeni cihazlar da haliyle yolda. Diğer taraftan Apple, hala iOS 11 AirPlay 2 desteğini ise beta sürecinden çıkartamadı. AirPlay 2 destekli ürünlerin ise bu yıl içerisinde satışa çıkması bekleniyor.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password